2553663_xxlתחומי עיסוק מקצועיים העוסקים בעזרה לזולת ובריפוי אנשים נחשבו מאז ומתמיד למיוחדים במינם. חשיבותו של המרפא כבר בימי קדם היתה ניכרת וגם היום – שמור מקום של כבוד לכל העוסקים במקצועות הריפוי.

לאור ההתפתחות הניכרת של שיטות מגוונות של רפואה טבעית, רפואה משלימה ושיטות אבחון וריפוי בלתי פולשניות, כדאי להכיר את מקצוע אבחון מחלות ופתולוגיות שונות באמצעות העין. מקצוע זה, אירידיולוגיה שמו, מאפשר מתן סיוע רחב למגוון אוכלוסיות הנאבקות במחלות ובתסמינים מטרידים או אפילו קשים. המקצוע משלב בתוכו יכולת השתכרות בכבוד כשכירים או כעצמאיים.

רצון חזק לעזור

כדאי להרחיב מעט על הנקודה החשובה – למי בעצם מתאים לעסוק באירידיולוגיה. העיסוק בתחום זה מתאים כמובן לכל מי שרוצה לעבוד עם אנשים ולכל מי שבוער בתוכו הרצון לעזור לזולת. לימודי התחום מתאימם לכל מי שרוצה להיות גורם משמעותי בשיפור איכות החיים של ציבור גדול של מטופלים, לכל מי שרוצה לסייע בהיבטים פיזיים וגם נפשיים של הקיום האנושי.

לימודי אירידיולוגיה מתאימים מאוד לאנשים שמאמינים שחשוב לקדם שיטות אבחון וריפוי טבעיות ולא פולשניות ולא להתבסס אך ורק על פתרון קסם (לכאורה, כמובן) של יתר תרופות ועודף ניתוחים. לכל מי שהביט פעם לעומק בעיניו שלו או בעיניהם של אחרים, ברור לחלוטין שלעין יש הרבה מאוד סיפורים לספר על האדם שמאחוריהם. מי שרוצה להפוך את היכולת להביט בעין מקרוב למקצוע ומי שרוצה להבין באילו צורות ניתן לאבחן מחלות מצבים פתולוגיים בגלגל העין – לימודי אירידיולוגיה יכולים להתאים לו.

מקצוע מאתגר ומרתק

חשוב להוסיף שמקצוע האירידיולוגיה יכול להתאים לכל מי שרוצה לקחת חלק בתחום מתפתח, מאתגר ודינאמי. אירידיולוג יכול להתפרנס היטב על ידי הקמה של קליניקה פרטית וישנם כאלה שמעדיפים להשתלב בעבודה כשכירים בקליניקות קיימות ומבוססות. האתגר המקצועי שיכול לבוא לידי ביטוי בשילוב של אבחון ובהצעת שירותים משלימים של ריפוי טבעי מקבל משנה תוקף עם הפיתוח של אירידיולוגיה ממוחשבת. השילוב של כלי אבחון ותוכנות מתקדמות לוקח את הדיסציפלינה המקצועית הזאת צעד נוסף קדימה.

כדאי לציין שיש גם בעלי מקצוע מבוססים בתחום הרפואה המשלימה כמו גם רופאים ואנשי מקצועות פרא רפואיים שמבקשים להשלים את ידיעותיהם על אבחון וריפוי באמצעות היכרות עם האירידיולוגיה כתחום חשוב, מאתגר ואף מרתק.

תחום דעת עם סיפוק ואחריות

באמצעות לימודי אירידיולוגיה מקבלים התלמידים שפונים לתחום זה הרבה מאוד כלים וידיעות מגוונות. בין היתר לומדים להכיר היטב את חלקי העין, את אופן פעולתה, את מבנה הקשתית והאישון, את האופן שבו משתקפות מחלות בחלקי העין השונים. למרות שאירידיולוגיה במובנה הקלאסי עוסקת באבחון באמצעות הקשתית הרי שכיום יש רבים המשלבים כבר בזמן הלימוד וההכשרה גם היבטים אבחוניים נוספים למשל באמצעות סקירה של לובן העין.

בחלק ממקומות הלימוד המקצועיים שמציעים לימודי אירידיולוגיה מקבלים גם מושג על שימוש בכלי אבחון מתקדמים, על השימוש בתוכנות מחשב ייעודיות ועל היכולת לאתר לא רק היבטים פיזיים המשתקפים בקשתית אלא גם מועקה נפשית ואפילו השתקפות של טראומות מהעבר. יש גם אפשרות ללמוד על קיום מבנה גנטי מסוים שמרמז על סיכוי גבוה לחלות במחלות שונות אפילו עוד לפני שקיים ביטוי מובהק לכך בסימפטום כזה או אחר.

לימודים מקצועיים

לימודי אירידיולוגיה אינם לימודים תיאורטיים בלבד. אלה הם לימודים מעשיים, שראוי ללמוד מאנשים העוסקים בתחום זה. כאלה שיש מאחוריהם ניסון קליני וקשרים עם מטפלים וארגוני אירידיולוגיה מובילים בארץ ובחו"ל. בזמן שמחפשים מקום לימודים מתאים חשוב לבדוק את היקף ההכשרה, את התכנים השונים ואת הניסיון של המורים. ניתן ללמוד את מקצוע האירידיולוגיה במכללות השונות בארץ כגון: מכללת וינגייט, מכללת רידמן, מכללת תלתן ועוד.

דילוג לתוכן