מערכת העיכול

מערכת עיכול שאיננה תקינה, פרזיטים שונים ורעלים יכולים להשפיע באופן ניכר על התפקוד היום יומי. באמצעות אירידולוגיה ניתן לאבחן בצורה מדויקת תופעות שונות וסימפטומים שונים אשר מעורבים במערכת עיכול לא תקינה או חלשה.

סימנים שונים בגלגל העין, על פי רוב כאלה שנמצאים בחלק המרכזי של הקשתית, מסמלים תופעה שמצריכה טיפול. לאחר האבחון ניתן לבנות תוכנית טיפולים אישית בין אם באמצעות ניקוי רעלים ובין אם באמצעות תוכנית תזונתית אישית.

בין התופעות של מערכת העיכול שאירידיולוגיה יכולה לטפל בהם בצורה טובה ואפילו מצוינת ניתן למצוא:

קנדידה

פטריית שמרים שמיקומה במעי. ריכוז של רעלים, מערכת חיסון חלשה ותזונה לא איכותית עלולים להביא למצב שבו הקנדידה יוצאת משליטה. מצב זה, שבו הקנדידה מפתחת קורים סיביים יכולה להביא להחמרה ולסימפטומים שונים בגוף. כיבים בפה, פטריה בנרתיק, בעיות עור, קשיי עיכול, חולשה ועוד. האירידיולוגיה מאפשרת זיהוי מהיר של הקנדידה וכן נטרול של השפעתה על הגוף.

עצירות ושלשולים

ישנן סיבות רבות ומגוונות שיכולות להביא לתופעות של עצירות ושלשולים. תרופות מרשם, חסך תזונתי, חוסר בסיבים, מחלות שונות, עצבנות ואי שקט, כל אלה ועוד עשויים להביא לאי סדירות במערכת העיכול. זיהוי וטיפול על פי עקרונות האירידיולוגיה מהווים מפתח חשוב לשינוי המצב.

קרוהן וקוליטיס

הן מחלת קרוהן והן מחלת קוליטיס מהוות פגיעה דלקתית במעי. בין החולים במחלות הללו ניתן למצוא השפעה שניכרת בצורת סימפטומים רבים. אצל חלק מהחולים הסימפטומים קלים למדי ואילו אצל אחרים – מדובר בפגיעה קשה ואפילו אנושה באיכות החיים. הפגיעה במערכת העיכול יכולה להיות נקודתית או לחילופין – נרחבת ומקיפה. לעיתים הדלקת תפגע במעי הגס ולעיתים גם במעי הדק. ביכולתה של האירידיולוגיה להבטיח זיהוי מוצלח של היקף הפגיעה ומוקד הנזק כך שניתן לקבל טיפול יעיל ואפקטיבי למגוון התסמינים.

טחורים

לא אצל כל הסובלים מטחורים רמת אי הנוחות והסבל זהה. אצל חלק מהסובלים מתופעה זו מדובר בחלקים חיצוניים של פי הטבעת שמתפתחת בהם דלקת ולעיתים גם דימום. ישנם אנשים הסובלים מטחורים פנימיים שמלווים בפצע או ביובש קשה. עם העלייה בגיל קיימת נטייה להתגברות התופעה והחרפה בסימפטומים. באמצעות אירידיולוגיה ישנה אפשרות לזהות את הגורם להתפתחות הטחורים ולאחר מכן – ניתן להביא להקלה סימפטומטית ואף לריפוי מוחלט.

פיסורה

למרות שפיסורה מזוהה פעמים רבות עם טחורים, הרי שישנם כאלה הסובלים מטחורים ללא פיסורה ויש הסובלים מפיסורה ללא טחורים. שלא כמו בטחורים, שבהם מדובר בכלי דם שהתנפחו ולעיתים גם הופעה של כיב מדמם, בפיסורה מדובר בסדק באזור פי הטבעת. יש ומדובר בתופעה המלווה בעצירות קשה, במקרים רבים התופעה מלווה בדימום ברמות משתנות ובכל מקרה – הכאב גדול ואי הנוחות רבה. כאשר מתלווה לפיסורה זיהום וכאשר התזונה איננה נכונה ומלווה ברעלנים, חלה החרפה של הסימפטומים. אבחון באירידיולוגיה, בניית תוכנית טיפול אישית ושילוב של ניקוי רעלים מסוגלים להביא מזור לאחוז ניכר מקרב הסובלים מבעיה זו.

פרזיטים ותולעים 

פרזיטים ותולעים במעיים נחשבים לבעיה שתוקפת בעיקר ילדים צעירים. למרות זאת, מסתבר שישנם לא מעט אנשים מבוגרים הסובלים מטפילים, תולעים ופרזיטים במעיים, לעיתים בשל חולשה של מערכת החיסון ולעיתים בשל סיבות המקושרות בתזונה לקויה. קיימים סוגים שונים של תולעי מעיים וההשלכות של קיומם חורגות הרבה מעבר לכאבי בטן או יציאות לא סדירות. גם חולשה גופנית, אובדן אנרגיה וחיות ולעיתים אפילו מחלות עור יכולות להיות תוצאה של אותם טפילים.
על מנת לזהות נכונה את סוג הבעיה ואת אופי ההשפעה ועל מנת להתאים טיפול אישי ניתן בהחלט לפנות לאירידיולוג מומחה. זיהוי ההשפעה בצורה של כתמים ואי סדירות בקשתית הוא הצעד הראשון לקראת מציאת פתרון איכותי.

מעי עצל 

באופן טבעי, המעי האנושי מאופיין בתנועתיות בריאה, שמסייעת למנגנון היציאה וההתרוקנות ממש כפי שהיא מסייעת לתהליך העיכול. בקרב אנשים מסוימים, לרוב נשים, מופיעה בעיה של מיעוט תנועת מעיים, תופעה שזכתה לכינוי מעי עצל. כחלק מהתופעה קיימת גם בעיה של עצירות, ישנה תחושה של חוסר התרוקנות גם לאחר הפעולה ומתלווים לא פעם גם כאבי בטן ואי נוחות כללית. אירידיולוגיה בהחלט יכולה לסייע באבחון הסיבות לתופעה זו, כך שניתן לקבל טיפול ממוקד שמביא לשיפור תפקודי ואיכות חיים משופרת לאין ערוך.

מעי רגיז 

על פי ההערכות, למעלה מעשרה אחוזים מהאוכלוסייה סובלים מתופעת המעי הרגיז. בין הסימפטומים המלווים תופעה זו ניתן למצוא כאבי בטן, עצירות, יציאות רכות, בטן רגישה. אצל חלק מהחולים נדרשת התאמצות מיוחדת בכדי לחוש הקלה ויש כאלה שמדווחים על תסמינים נרחבים שכוללים גם עייפות מוגברת, צרבת קשה, אפילו דיכאון. שילוב של אירידיולוגיה, ניקוי רעלים ותוכנית תזונה יכולים להוות פתרון מצוין לבעיה גם למי שכבר "התרגל" לחיות עם מצב זה.

פוליפים 

פוליפים במעי יופיעו פעמים רבות בעיקר באזור המעי הגס. אצל חלק מהחולים מדובר במספר מועט של פוליפים ואצל אחרים – מדובר במספר רב. אלה הם גידולים שפירים בדרך כלל, אולם חוסר מודעות ואי קבלת טיפול עלולים להביא להפיכת הפוליפים לממאירים. שילוב של גנטיקה ותזונה לקויה נחשבים לתומכים ביצירת הפוליפים ודרך אבחון מצוינת שגם איננה פולשנית היא באמצעות בחינת קשתית העין. בקרב חלק מהחולים, די בתוכנית של ניקוי מרעלים וטיפול תזונתי נלווה בכדי למנוע החמרה ואף בכדי לאפשר לגוף לרפא את הפוליפים.

כיסים במעי

עוד תופעה המקושת לתזונה לקויה ובלתי מאוזנת הינה הופעה של כיסים במעי הגס. תופעה זו עשויה להיות נסתרת לאורך זמן, עד שהלחץ על דפנות המעי נעשה חמור ונוצרים דלקת וכאבים. אצל חלק מהמטופלים מופיעות תופעות כמו חום, דימום, תחושה של לחץ, צרבת. באמצעות אירידיולוגיה ניתן לאבחן את הבעיה גם כאשר טרם מופיעים סימפטומים ברורים. בניית תפריט אישי ומאוזן הוא השלב הבא בדרך להקלה ולריפוי.

דלקת הקיבה – גסטריטיס

מצב זה מאפיין בעיקר אנשים אשר צורכים אלכוהול בקביעות או כאלה שמשתמשים בתרופות חזקות לאורך זמן. מעשנים נחשבים לבעלי סיכון מוגבר לפתח דלקת בקיבה ולעיתים הדבר מלווה גם זיהום חיידקי. כאבי בטן, בחילות והקאות תוקפים את החולים שרבים מהם מאופיינים גם במערכת חיסון חלשה. גם בעיה זו ניכרת באי סדירות בקשתית ואבחון נכון יכול לאפשר קבלת טיפול אפקטיבי.

כיב קיבה

זהו פצע המופיע בדפנות הקיבה (ולעיתים במעי הגס) כתוצאה משימוש מוגבר בתרופות או כתוצאה מזיהום חיידקי. חוסר תיאבון, יציאה מעורבת בדם, כאבי בטן, הם חלק מהתסמינים הידועים. אירידיולוגיה יכולה לזהות היטב גם כיב במצב התחלתי, מה שמאפשר טיפול לפני ההחמרה.

צרבת 

מופיעה לרוב כתוצאה מעודף חומצה בוושט. יש קשר מובהק עם תזונה לקויה. חשוב לבצע זיהוי נכון של מקור הבעיה לפני קבלת טיפול ואירידיולוגיה בהחלט יכולה לסייע בכך.

ריפלוקס 

חוסר תפקוד או תפקוד לקוי של סוגר הוושט התחתון. תסמינים נפוצים יהיו צרבת, בחילה, כאבים, תחושה של שריפה ואי נוחות. זיהוי וטיפול על פי כללי האירידיולוגיה מסייעים לשיפור ניכר והקלה בתסמינים.

כיס מרה

דלקות בכיס המרה עשויות להביא לסבל רב ולכאב. כתחליף לטיפולים קונבנציונליים, ניתן בהחלט לשלב אבחון אירידילוגי ביחד עם ניקוי רעלים ותוכנית תזונה מותאמת אישית.

דילוג לתוכן