קשקשיםתאי העור המתים שנושרים מהקרקפת על הכתפיים והגב נקראים קשקשים. פעמים רבות מדובר בתופעה הקשורה למזג האוויר או ליובש של העור וטיפול פשוט בשמפו יוכל להעלים אותם.

אך מה קורה כאשר הקשקשים מסרבים להיעלם? מה הסיבה לכך ואיך אפשר להיפטר מהם אחת ולתמיד? לאבחון אירידיולוגי יש כמה תשובות.

למה אנחנו סובלים מקשקשים?

קשקשים יכולים לתקוף אותנו בכל גיל, מאחר והעור של הקרקפת עלול לשמש ככר פורה לחיידקים ופטריות. ישנן פטריות שניזונות מעור הקרקפת והדבר יוצר קשקשים. לעיתים, מחלות עור כמו פסוריאזיס או סבוראה גורמות לקשקשים, ולעיתים הדבר קשור לחילוף שגרתי של תאי עור הקרקפת.

סיבה נוספת לקשקשים יכולה להיות רגישות למוצר קוסמטי מסוים, כמו צביעת שיער, שימוש במייבש שיער או שמפו. בדרך כלל, כאשר מדובר בסיבות הללו, הקשקשים יעברו לאחר שינוי של החומרים הקוסמטיים, כדוגמת שימוש בשמפו ייעודי למחלות עור או לפטרת עור. אך ישנם מצבים, בהם הקשקשים מסרבים להעלם. במקרים אלו, כאשר לרפואה הקונבנציונאלית אין פתרון, ייתכן ויהיה מומלץ לפנות אל אבחון אירידיולוגי על מנת לאתר את שורש הבעיה.

כיצד מתבצע אבחון אירידיולוגי לבעיית הקשקשים?

האירידיולוגיה מסתמכת אל אבחון של קשתית העין על מנת לאתר בעיות פיזיות. קשתית העין בנויה מצבעים שונים, כאשר לכל צבע ולכל סממן בקשתית, ישנו היקש אל האיברים הפנימיים בגוף. בעזרת אבחון אירידיולוגי ניתן לאתר בעיות ומחלות שונות, ללא צורך בבדיקה פולשנית.

למעשה, האירידיולוגיה מאפשרת לתת מענה אבחנתי רק בהתבסס על בדיקה של קשתית העין, מתוך ההנחה כי הקשקשים הם רק ביטוי לחוסר איזון המצוי בין האיברים בגוף. כך, שברגע שנוכל לזהות את מקור חוסר האיזון, נוכל גם לטפל בקשקשים. האבחון עצמו נעשה באמצעות צילום מדויק של קשתית העין ובדיקה במיקרוסקופ.

לאחר הסריקה של הקשתית, ניתן לקבל את קשת הצבעים היוצרים אותה. על פי תורת האירידיולוגיה לכל צבע ולכל שינוי של גוון יש משמעות. האירידיולוג יוכל להבין את מה שמתחולל בתוך הגוף שלנו באמצעות האבחון שמתבצע.

מהן הסיבות לקשקשים לפי האירידיולוגיה?

להבדיל מהרפואה הקונבנציונאלית אשר מטפלת בקשקשים עצמם, ולעיתים מאפשרת להרגיע את חומרת המצב, אך לא מבטיחה כי הקשקשים יעברו לתמיד, האירידיולוגיה גורסת כי יש צורך באיזון מושלם בין האיברים בגוף האדם, לבין הנפש, על מנת להגיע למצב של ניקוי הרעלים בגוף שגורמים להיווצרותם של הקשקשים. הסיבות לכך, יכולות להיות שונות ומגוונות:

כיצד מטפלים בקשקשים לפי האירידיולוגיה?

לאחר שאותר המקור הגורם להיווצרותם של הקשקשים, תותאם תוכנית טיפולים אינדיווידואלית למטופל. לא מדובר בתרופת קסם, כי אם, בשינוי של הרגלים ודפוסים אשר יוצרים את חוסר האיזון במערכות הגוף והנפש. ייתכן ויהיה צורך להוריד מן התפריט היומיומי מזונות שונים, להיעזר בתרופות מרפא המבוססות על צמחים. שינוי הרגלים לצורך ניקוי הגוף יאפשר להיפטר מהקשקשים.

הסיבה לקשקשים לא תמיד ידוע, ואנו עלולים לסבול מקרקפת יבשה וסדוקה ופתיתים לבנים שנושרים לנו משיער הראש ולמכלכלים את הבגדים. מעבר לבעיה האסתטית, הרי שמדובר בתופעה לא נעימה ומטרידה.

על מנת לאתר את הסיבה האמתית לקשקשים ועל מנת להתמודד על הקשקשים באופן שיביא לסופם אחת ולתמיד, האירידיולוגיה מציעה שיטת אבחון ייחודית והתאמה של תוכנית טיפולים אינדיבידואלית אשר תוביל אל איזון בין מערכות הגוף לנפש, ובאופן זה, נוכל להתמודד עם הבעיה בצורה איכותית, לא פולשנית וטבעית.

דילוג לתוכן