אירידולוגיה לאבחון קנדידהאירידולוגיה מבוססת על תפיסה לפיה כל חלק שהגוף מיוצג על ידי חלק מקביל בקשתית העין. מצב הבריאות בעבר ובהווה מאובחן בהתאם לגוון, המרקם ומיקום כתמי הפיגמנטים בעיניים.

חוסרי איזונים מטופלים באמצעות תוספי תזונה או תרופות צמחיות. פתגם עתיק גורס ש"העין היא חלון הנשמה", אך אירידולוג קליני יגיד שזוהי תמונת ראי של המצב הבריאותי. גישת אבחון זו חולקת מסגרת מושגים הזהה לרפלקסולוגיה ודיקור. דפוסי עיניים ייחודיים נותרים קבועים לאורך כל החיים, מה שמאפשר לאירידולוג לבצע אבחון אמין לזיהוי מחלות.

הבנת אירידולוגיה

שיטה עתיקה זו נמצאת בשימוש באופן נרחב באירופה, ואירידולוגיה קלינית היא כלי אבחון יקר ערך להפליא, שאינו פולשני, המפרש את יעילות כל מערכות הגוף והאיברים באמצעות הגוונים והסימונים המופיעים על גבי הקשתית המוגדלת.

אירידולוגיה היא מדע ניתוח המבנים העדינים של קשתית העין. באמצעות מיפוי דפוסי העין, אירידולוג קובע את הנטייה הגנטית לליקויים ומחלות, מגלה חולשות מהותיות, שינויים המתרחשים בגוף, מאתר סיבות סבירות לתסמינים, ואף מודיע לנבדק על בעיות בריאות צפויות, הרבה לפני הופעת התסמינים.

אירידולוגים נוקטים בגישות טיפול שונות בהתאם להשכלתם וכישוריהם, אך ממליצים תמיד על שינויים תזונתיים להשבת הגוף לאיזון. ניתן לטפל בבעיות רבות של חוסרים גופניים ומצבי רעילות באמצעות שינויים באורח החיים ושינויים תזונתיים הכוללים ויטמינים, מינרלים וצמחי מרפא.

צמיחת קנדידה

זהו מצב יתר של חיידקים הגורמים לתסמינים הכוללים תשוקה לסוכר, אקנה, דלקות, היחלשות המערכת החיסונית, נפיחות ועלייה במשקל. קנדידה מאובחנת באירידולוגיה באמצעות הגדלת הקשתית ואיתור נקודות לבנות המעידות על קנדידה. אירידולוג מיומן יכול אף לקבוע את האזורים הפרטניים בגוף בהם מתרחשת קנדידה.

כשקנדידה מתחילה להתבסס בגוף, העצב בעין האחראי על החלק בו מתרחשת הקנדידה, יתחיל לסגת או להשתנות. במצב זה, משתנות שכבות הסיבים המרכיבים את גוון האישון, והשינויים מותירים סימנים חשוכים הנקראים נגעים.

מספר אסכולות אירידולוגיה מדברות על סימני קנדידה נפוצים, המעידים על מצב בריאותי לקוי של מערכת העיכול, המצביעים על יתר צמיחת קנדידה. כלומר, האבחון מצביע על דלקת וחוסר תפקוד מערכת העיכול, הקשורים באופן הדוק ליתר קנדידה.

מניעת קנדידה

היות וכל איבר וחלק בגוף מיוצג על ידי הקשתית באזור מוגדר היטב, אירידולוגיה משתמשת בסימנים שונים לזהות חולשות או צמיחת יתר של קנדידה בגוף, כך שניתן להימנע ממנה בעתיד. כלומר, אירידולוגיה אינה משמשת על מנת לאבחן או לרפא מחלות פרטניות בלבד, אלא אף למנוע את הופעתן או הישנותן.

הקשתית היא כלי מצוין לקביעת נוכחות קנדידה, כמו גם לניבוי קנדידה חוזרת. הסימנים בעין הקשורים למערכת עיכול מראים עד כמה הבטן והמעי הגס או הקטן מתפקדים היטב או סובלים מנוכחות טפילים.

מומלץ לקבל אבחון אירידולוגיה פעם או פעמיים בשנה כדי לעקוב אחר שינויים בדפוסי העין. שינויי הדפוסים או הסימנים עשויים להצביע על התפתחות קנדידה חוזרת. בזכות מסד נתוני צילום דפוסי העין, ניתן לראות שינויים אצל המטופל, המתרחשים לאורך שנים, ולהתייחס אליהם לצורך ביצוע השינויים הדרושים בשיטות הטיפול.

דילוג לתוכן