1385571_xlהעור איננו אך ורק המעטה החיצוני המקיף את הגוף כולו. העור הינו קו ההגנה הראשון של הגוף, מעין חומה המגינה עליו מפני פלישה של זיהומים ובקטריות.

העור גם מספק הגנה מפני רעלים שונים ויש לו משמעות ראשונה במעלה בשמירה על בריאות הגוף. חשוב לדעת שמגוון רחב מאוד של פגיעות, מחלות ונזקים סמויים כמו גם רעלים שמתמקמים בתוך הגוף מוצאים את ביטויים דווקא בסימפטומים חיצוניים, על פני העור.

לרוב, זוהי תוצאה של ניסיונו של הגוף לסלק מעצמו את הזיהום ולנקות את החלק הפנימי הסמוי מעין. חשוב לדעת שאירידיולוגיה מיטיבה לאבחן את הסיבות והגורמים למחלות עור שונות כמו גם בעיות במערכת המין והפריון. לאחר בדיקה של קשתית העין ניתן לעבור לבניית תוכנית טיפול שמתאימה לכל אדם באופן אישי.

על פי מדע האירידיולוגיה, הביטוי לעור על פני קשתית העין נמצא בהיקף של הקשתית. סימנים שונים וכתמים על פני היקף הקשתית מצביעים על בעיה בעור או על סיבה לכך שמופיעה פריחה, גירוי או פטריה עקשנית. גם מערכת המין מקבלת ביטוי ברור בקשתית העין וזאת באזור השעה 5 בעין שמאל או שעה 7 בעין ימין (זאת, כאשר מדמים את גלגל העין כשעון בעל מחוגים).

המחלות והסימפטומים של מערכת העור ועוד שניתנים לאבחון אירידולוגי

גם הופעה של יבלות באזור איבר המין ופי הטבעת (היבט של ווירוס שנקרא פפילומה) יכולה להיות בעיה מציקה ומעיקה למדי. חשוב לקחת בחשבון שחלק ממחלות המין שאינן מטופלות עלולות לגרום לתסמינים קשים עוד יותר ואפילו להביא לעליה בסיכוי לחלות במחלת הסרטן. יש הטוענים שגם הופעה של פטרת בנרתיק מקושרת עם סוגים שונים של מחלות מין, בנוסף לסיבות אחרות (כמו קנדידה במעי).

במקרים רבים אירידיולוגיה ביחד עם ניקוי רעלים ופתרונות תזונתיים יביאו להקלה בתסמינים לאף ריפוי מלא, גם ללא צורך בפתרונות נוספים.

אצל מטופלים מסוימים מדובר בהצטברות של רעלים בכבד או במעי או חסימות במערכת הלימפה. לעיתים הדבר נובע מסיבות עצביות ויש שהדבר נובע אפילו מעודף של סטרס או קשיים רגשיים חבויים. מכיוון שמכלול הסימפטומים הנפשיים והפיזיולוגיים באים לידי ביטוי בעין – בקשתית – לאירידיולוגיה יש פתרון ולכן לא צריך לומר נואש.

בעיות בזוגיות מומחים לאבחון בגלגל העין יודעים לספר שהעין לא משקרת. בקשתית העין ניתן לראות סימנים לא רק למחלות פיזיולוגיות אלא גם לטראומות נפשיות, סיבות לחרדות, מצבים של קשיים ומעצורים רגשיים. עבור אנשים רבים שסובלים אפילו מבעיות בזוגיות ניתן למצוא דרך ראויה לפתרון בלי לשפוך את הלב במשך שנים אצל פסיכולוג.

כאשר קיימת מערכת חיסון חלשה, כאשר קיים ריכוז של רעלים במעי ובמערכת העיכול, כאשר סובלים מסטרס, בשל תזונה לא מתאימה ולעיתים מסיבות נוספות הופכת הפטרייה לפעילה מאוד, מפתחת קורים ששולחים את השפעתה המזיקה לאזורים שונים בגוף.

כתוצאה מהקנדידה עשויים אנשים רבים לסבול מבעיות בעור, יובש, גירויים, פטרת ברגלים, תשישות חריפה ועוד. אירידיולוגיה מסוגלת לאבחן, לסייע ולטפל במגוון מצבים אלו.

כמו מחלות עור רבות אחרות, גם כאן הסיבה המרכזית היא פנימית – תזונה לא נכונה, רמות לחץ גבוהות, מתח נפשי, חוסר איזון של מערכת החיסון. אירידיולוגיה מסייעת לאבחן את המצב, לאתר את הגורמים באופן מדויק כך שניתן לטפל לא רק בסימפטום החיצוני. ניתן להשיג הקלה משמעותית, לא לטווח קצר אלא לטווח הארוך.

התגובה מערבת גם את המנגנון הדלקתי של הגוף, דבר שיוצר עומס על מערכת החיסון ולעתים מלווה גם בעייפות וירידה במצב הרוח. טיפול ואבחון אירידיולוגי יכול לגלות את הסיבות והגורמים, להתאים תוכנית לניקוי רעלים פנימי ואם צריך – להמליץ על תזונה טובה ונכונה יותר.

דילוג לתוכן