222ישנם לא מעט אנשים שמתמודדים עם מצבים רפואיים לא פשוטים, עם כאבים ועם תסמינים שונים שאינם מגיבים כלל או שאינם מגיבים היטב לטיפול רפואי רגיל. בין היתר, מחלות של מערכת העיכול (כגון קרוהן וקוליטיס), לחץ דם גבוה, תסמינים של פיברומיאלגיה, עייפות ותשישות כרונית ואפילו חוסר שקט, קשיי ריכוז ודיכאון גורמים לסבל קשה, לעיתים בל יתואר. לכל המצבים הללו וגם במצבים אחרים ישנו פתרון טבעי שמתחיל באבחון אירידיולוגי ומסתיים בהתאמה של כמה שיטות טיפול – לכל מטופל לפי מצבו ולפי צרכיו.

טיפול משלים ומחזק

חשוב לדעת שאירידיולוגיה, דהיינו אבחון מצבם של מטופלים באמצעות שינויים במבנה ובצבע של הקשתית, איננה מתנגדת או סותרת את הרפואה המודרנית. אירידיולוגיה מבוססת על בחינה מדעית ועקרונות מדעיים בדוקים שיכולה להשלים פערים הקיימים ברפואה המערבית, פערים שגורמים לכך שלא תמיד ניתן לאבחן נכון במעבדה או בשיטה פולשנית את הגורם לסימפטומים שונים ולא תמיד ניתן המענה הנכון ביותר לשיקום תפקוד הגוף ולריפוי הגורם שעומד בבסיס הקושי והסבל האישי.

לאחר שמאבחנים את מצבו של כל מטופל בעזרת צפייה מדוקדקת בגלגל העין, ניתן להבין על פי סימנים בקשתית מהו הגורם האמיתי למחלה או לסימפטום שעד כה לא טופלו בהצלחה. מרגע שקיים זיהוי, אפשר להמשיך הלאה, לעבר פתרון בצורה של שיטות טיפול שונות. המשותף לשיטות הטיפול הוא שהן לא מלוות בתופעות לוואי, שאין להן השפעות לא רצויות ושהן לא סותרות כל טיפול נוסף שהוא, בין אם טבעי, בין אם תרופתי, ובין אם אחר. הטיפולים המועדפים הם כאלה שיחזקו את הגוף ויספקו לו את התשתית להתגבר על מגוון מחלות, מצבים רפואיים וסימפטומים שונים.

ניקוי הגוף מרעלים

סביבת החיים המודרנית מקיפה את האדם ברעלים שונים כמעט בכל אשר יפנה. רעלים שונים ישנם באוויר, רעלים שונים ישנם במים שאנו שותים, קרינה מזיקה מצויה בכל מקום שיש בו קווי מתח גבוה או מכשירים סלולריים ולמרבה הצער – רעלים רבים קיימים גם במוצרי המזון השונים.

סימפטומים רבים, לא רק כאלה שכוללים עצירות, שלשול או מעי רגיז נובעים מהצטברות של רעלים בגוף. עודף רעלים במעי הדק, רעלים שחדרו לריאות, לכבד, לכליות ולדם גורמים בקרב אנשים שונים לתסמינים מגוונים. חולשה, כאבים בשרירים, ירידה במצב הרוח, שרירים נוקשים, כאבי גב, יתר לחץ דם, מיגרנות, כל אלה ועוד יכולים להיות ביטוי ישיר של רעלים. לחלק מהרעלים יש נטייה להידבק לדפנות התאים או לאיברים של מערכת העיכול ומשם יכולה ההשפעה לתפוס אחיזה ולהחמיר.

ישנן טכניקות שונות של ניקוי הגוף מרעלים, שהן בסיס מצוין לשינוי המצב הקיים. ישנם אירידיולוגים שמתאימים את שיטת ניקוי הרעלים באופן אישי לכל מטופל, בהתאם לסימנים שאותרו בקשתית העין. ניקוי הרעלים יכול להיות קצר יחסית, בן ימים ספורים, אך יש מקרים שבהם נדרש תהליך ארוך יותר, אפילו של חודשיים או שלושה (לרוב – במפגש חד או דו שבועי).

תוכניות תזונה נכונה

דרך נוספת לשפר עד מאוד על מצבו של מי שסובל מתסמינים שונים או מי שרוצה למנוע מחלות עתידיות לאחר אבחון אירידיולוגי היא להקפיד על תזונה מותאמת אישית. מרפאים שמתמחים באבחון אירידיולוגי מסוגלים להצביע על חוסרים תזונתיים חשובים ועל צריכה מוגזמת של מזונות לא טובים, לא בריאים ולא מאוזנים.

בניית תוכנית תזונה אישית ביחד עם המלצות אפשרויות לשינוי נוסף בסגנון החיים (כגון פעילות גופנית מתונה, טכניקות התרגעות) מהווה בסיס איתן לחיזוק הגוף ולשיפור הבריאות. כאשר צורכים מרכיבי מזון איכותיים ומאוזנים יותר, חילוף החומרים משתפר וסימפטומים קשים או לא נעימים רבים נעלמים.

דילוג לתוכן