3723779_xxlמערכת השרירים בגוף האדם (הפועלת בשילוב עם מערכת העצבים, המוח, עמוד השדרה והעצמות), היא זו המאפשרת את ביצוע תנועות הגפיים, הראש, הפנים, העיניים וכן הלאה. מערכת השרירים חיונית הן בכדי לבצע תנועות ומלאכות עדינות ולא פחות מכך – בכדי לקיים יציבות, למנוע כאבי גב, למנוע פגיעות שנובעות מחולשה וכן הלאה.

בכל גיל חשוב מאוד לדאוג לבריאות השרירים ולהקפיד לכל הפחות על פעילות גופנית ברמה בסיסית. זה חשוב גם כדי לשפר את ההרגשה באופן כללי, למנוע נפילות בגיל מבוגר ולהקטין את הסיכוי לפציעות ומחלות.

באמצעות טכניקת האירידיולוגיה ניתן לזהות בעיות ופגיעות במערכת השלד בשני מובנים. מצד אחד, ניתן לגלות סיכון לפגיעות וכאבים בשל מרכיב גנטי (ואז ניתן להקדים רפואה והתנהגות נכונה). מצד שני, ניתן לאבחן את גם מקורות נוספים לכאבים ולפגיעות וניתן גם לברר את מידת החומרה של מצבים שונים וזאת באופן בלתי פולשני, על ידי אבחון של מבנה וצבע הקשתית שבעין.

מכיוון שכל אזור של הקשתית מייצג את תפקודו של מרכיב מסוים בגוף ואף של מערכת שלמה, ניתן לשמר, לחזק ולרפא מבנים פגועים ו"תקלות" גם במערכת השרירים וגם במפרקים וברקמות חיבור. אבחון ולאחריו טיפול מתאים על פי עקרונות משלימים: ניקוי רעלים, תוכנית תזונה, פעילות גופנית מתאימה, יכולים לחולל פלאים ולהביא למהפך ממשי בחיים ובבריאות הכללית.

הבעיות הבריאותיות בהן אירידיולוגיה יכולה להועיל

באמצעות אירידיולוגיה ניתן לאתן את הסיבה לתסמינים השונים של השרירים. בחינה של קשתית העין שסביב לאישון יכולה לספר מתי מדובר בבעיה על רקע עצבי – נוירולוגי ומתי מדובר בתסמין שנובע מהשריר עצמו. חשוב לשים לב שפגיעות בשרירים השונים, כאלה הנובעות ממחלות שונות, עשויות לבוא לידי ביטוי בכלל המערכת השרירית אולם לרוב הדבר יתבטא באזור מסוים בגוף.

יש והדבר יתבטא בחוסר יכולת לבצע מלאכה עדינה בידיים, לעיתים הדבר יתבטא בקשיים בהליכה, גו כפוף ואפילו בקשיי בליעה ודיבור. אירידיולוגיה תוכל במקרים רבים להסביר ממה נובעת הבעיה ולאחר מכן ניתן יהיה לקבל טיפול ראוי וממוקד. פגיעה מוחית, טרשת נפוצה, דלקות וכדומה – כל בעיה שכזאת יכולה ליצור חולשה בשריר והתכווצויות שונות וכן רעד. על מחלה מצריכה התייחסות אחרת ולכן – האבחון ובפרט האבחון המוקדם חשובים שבעתיים.

להופעת תסמונת טורט יכולות להיות סיבות רבות ומגוונות ועל מנת לסייע בהתמודדות ולהקל על המצב חשוב לאבחן נכונה את הסיבות לאותם טיקים שהזכרנו. באמצעות אבחון בקשתית כמקובל באירידיולוגיה, ניתן לזהות את הגורמים שיוצרים (או לכל הפחות – מעצימים) את הטיקים. לעיתים הגורם המרכזי יהיה קיומה של טראומה נפשית. לעיתים אחרות הסיבה תהיה תגובה ללחץ או חרדה מוגברים (סטרס).

ישנם כאלה שסובלים מהבעיה על רקע גנטי וגם כאן יש לא מעט מה לעשות. ניתן לבצע פעולות שונות עוד לפני שהתסמונת מופיע בדרגה חמורה. חשוב מאוד, במיוחד בגילאים הצעירים, לאבחן ולהעניק תמיכה מתאימה – רגשית וקוגניטיבית. אם הדבר לא נעשה או אם נעשה בצורה שגויה ישנו סיכון מוגבר לבעיות התנהגות, קשיי למידה, הסתגרות, פגיעה בביטחון עצמי.

באמצעות אירידיולוגיה ניתן בהחלט להתמודד עם כמה וכמה תופעות הקשורות במעי העצל. הקשתית שבעין מסוגלת לספר מהו מצבו של המעי, מהן הסיבות שמביאות לתפקוד הלקוי ואיך ניתן לסייע ולהיטיב עם המצב. אבחון נכון ולאחר מכן טיפול מתאים (שיכול להיות באמצעות שינויי תזונה, ניקויי רעלים ושיטות נוספות), מסייע להקל ואף להעלים סימפטומים מגוונים.

טיפול נאות יכול להביא ליציאות תכופות יותר, לפחות כאבי בטן, פחות יציאות קשות המלוות בכאבים. אירידיולוגיה וטיפול נלווה בכלים טבעיים מסייע גם להתמודדות עם עודף גזים, תחושה של קושי להתרוקן, בחילות ומיחושים נספים המקושרים במערכת העיכול.

באמצעות בחינה מדוקדקת של קשתית העין ואיתור סימנים והבדלים בצבע ובתצורה ניתן לקבל טיפול מיטיב. לאחר טיפול ניתן לחוש הבדל ממשי בהפחתת כאבים באזור הגב, הברכיים, הצוואר. ניתן להקל מאוד על תחושת התשישות המלווה אחוז ניכר מהסובלים מפיברומיאלגיה ולהקל גם על תופעה של ירידה במצב הרוח ואפילו דיכאון המקשה על רבים מהחולים. מכיוון שגם מצבים של סטרס וגם מרכיבים גנטיים הינם בעלי משמעות, חשוב לציין שאירידיולוגיה מסוגלת לאתר גם מצבים כאלה הבאים לידי ביטוי בקשתית, כך שניתן לטפל במצב באון נכון, ממוקד ואיכותי.

באמצעות אבחון של גלגל העין ניתן לאתר סוגים שונים של מחלות ונזקים האחראיים בסופו של דבר לדלקת במפרקים. חשוב לדעת שיש מטופלים הסובלים מדלקות ממוקדות במפרקים מסוימים ויש אחרים הסובלים מבעיה נרחבת יותר, הפוגעת בשרירים ובמפרקים רבים ברחבי הגוף. דלקת המלווה בשינוי מבני ובניוון של המפרק מתרחשת לרוב בגיל מבוגר בעוד שמצבים ראומטולוגיים ושגרוניים אחרים ניתן למצוא גם בחולים צעירים ואפילו בקרב ילדים.

יתרון חשוב של אבחון אירידיולוגי טמון בכך שאין צורך בקיום תהלך כירורגי או תהליך פולשני אחר. סמנים קליניים בקשתית ולעיתים גם באזור לובן העין מספקים נתונים רבים אודות רמת הפגיעה הנוכחית לצד חולשה גנטית ופוטנציאל לנזק עתידי. בהמשך, ניתן להתאים טיפול איכותי המבוסס על התנהגות נכונה, תזונה נכונה, חיזוק שרירים וניקוי רעלים.

דילוג לתוכן