נשירת שיערבמצבים שונים בחיים אנחנו עלולים לסבול מנשירת שיער, לעיתים מדובר בתהליך חולף, בו למעשה אנחנו מחדשים את השיער שלנו, דבר המאפיין לדוגמא נשים לאחר לידה.

אך לעיתים, מדובר בתופעה שאנחנו לא מצליחים למצוא לה פתרון. כיצד יכולה האירידיולוגיה לסייע בהתמודדות עם נשירת שיער? התשובה טמונה בבעיה הגורמת לנשירת השיער ולאו דווקא בסימפטום.

למה אנחנו סובלים מנשירת שיער?

יש להבדיל בין נשירת שיער כחלק מהשגרה לבין נשירה מוגברת. כל אדם עשוי לאבד כ 50-100 שיערות ביום, זהו תהליך טבעי אשר אין צורך לטפל בו. כאשר ישנה נשירה מוגברת, הרי שאנחנו עלולים לסבול מהתקרחות ודלילות שיער באזורים שונים בראש.

נשירת השיער יכולה לתקוף אותנו בשל סיבות שונות. בדרך כלל מדובר בשינויים פנימיים הבאים לידי ביטוי בנשירת השיער מהראש, כמו חוסר בברזל, שינויים בתפריט התזונה יומיומי, לאחר הריון ולידה, שימוש בחומרים שאינם מתאימים לעור הקרקפת שלנו או בשל סיבות תורשתיות וגנטיות.

גברים בשנות הארבעים לחייהם מתחילים להקריח – כאן מדובר בתופעה שהיא תורשתית ואינה קשורה לסיבות פנימיות או למצב חולף. אך כאשר אנשים סובלים מנשירת שיער בגיל צעיר, או כאשר מדובר בנשים הסובלות מנשירת שיער, הסיבות עשויות להיות פנימיות.

מהן הסיבות לנשירת שיער לפי האירידיולוגיה?

שיטת האבחון האירידיולוגית מאפשרת לנו לקבל מפה של פנים הגוף ולאבחן חוסר איזון בין מערכות שונות. על פי האירידיולוגיה הסיבות לנשירה של שיער הינן עמוקות יותר.

מצבי רוח – למצבי רוח יש תפקיד חשוב באיזון של המערכות הגופניות. בתקופות של מתח ולחץ אנחנו עלולים לסבול מנשירה של שיער.

רעילות בגוף – החומרים השונים שאנחנו משתמשים בהם, החל מתכשירי טיפוח למיניהם ועד לתזונה שלנו, יש השפעה ישירה על שיער הראש. גם עישון ותרופות שונות יכולות להשפיע על מצב השיער.

זרימת דם – לקצב זרימת הדם תפקיד חשוב באספקת החמצן לכל התאים בגוף. זרימת דם חלשה גורמת לנשירת שיער.

כיצד מאבחנים נשירת שיער לפי האירידיולוגיה?

האבחון האירידיולוגי מתבצע באמצעות בחינה של קשתית העין. הצבעים השונים המרכיבים את קשתית העין יוצרים מפה של פנים הגוף, ולכל צבע וסימן בקשתית ישנה משמעות אחרת. באמצעות צילום ואבחון מיקרוסקופי של צבעי קשתית העין ניתן להבחין בחוסרי האיזון הפנימיים הקיימים בגוף.

באופן זה, האירידיולוגיה מאפשרת איתור של הסיבות להיווצרות של נשירת שיער ובכך טיפול מקיף אשר נותן מענה לא רק לסימפטום עצמו, קרי, נשירת השיער. העין היא המראה של הגוף, כך שהמאבחן האירידיולוגי מסוגל באמצעותה לאתר את המקומות בגוף הדורשים ניקוי ותחזוקה.

כיצד ניתן לטפל בנשירת השיער?

הטיפול בנשירת שיער על פי האירידיולוגיה הינו טיפול פנימי אשר נסוב סביב תזונה נכונה ומתאימה, על מנת לנקז את הרעלים הנמצאים בתוך הגוף, אשר יוצרים חוסר איזון וגורמים לנשירה של שיער הראש. חלק מהתהליך הטיפולי הינה בבנייה של תפריט תזונה יומיומי, אשר מחסיר מתוכו את המאכלים העשויים לשמש כזרז לנשירת שיער, ומן הצד השני נטילה של תוספים שונים היוצרים קרקע פורייה ובריאה לאיזון מחודש של הגוף. שימוש בצמחי מרפא כמו סיליקה העשיר במינרלים, אבץ, שקדים, חומצה פולית ואף ברזל יאפשרו לסייע לגוף לחדש את תאי השיער ולשמור עליו מפני נשירה.

האירידיולוגיה מאפשרת לנו לאבחן מדוע אנחנו סובלים מנשירת שיער, תוך בדיקה מעמיקה ללא כל התערבות פנימית. העין משמשת כמקראה לתהליכים פנימיים בתוך הגוף והאירדיולוגיה מספקת את הכלים לאבחן אותם ובהתאם לכך להתאים טיפול התומך בכל המערכות הפנימיות של הגוף, על מנת למגר את הסימפטום של נשירת שיער.

דילוג לתוכן